Skip to content

WUD na Pradze

2012 7 listopada
by ogornicka

Jak wiÄ™kszość z Was już pewnie wie, w czwartek 8 listopada 2012 r. zapraszamy Was na WarszawskÄ… edycjÄ™ World Usability Day – WUD na Pradze.

Zaczynamy o 18.00 w SWPS (ul. Chodakowska 19/31; aula 214), a o 21.00 zapraszamy do Pasta Nova na After Party i Speakers Corner (gdzie będzie można posłuchać krótkich prezentacji na bardziej dowolny temat związany z użytecznością i UX)

 

Prelegenci (kolejność może ulec zmianie):

Tomasz Skórski & Joanna Kwiatkowska, CHI Polska
Profil specjalistów UX w Polsce – prezentacja wyników badania spoÅ‚ecznoÅ›ci User Experience w Polsce

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy gwaÅ‚towny wzrost zainteresowania user experience w Polsce. UczestniczÄ…c w różnych inicjatywach (Polish IA Summit, CHI Polska, UX Book Club) wyraźnie dostrzegaliÅ›my brak wiedzy o czÅ‚onkach spoÅ‚ecznoÅ›ci: kim sÄ…, gdzie pracujÄ…, jakich narzÄ™dzi i metod badawczych używajÄ…. Z tego wzglÄ™du zdecydowaliÅ›my siÄ™ na przygotowanie raportu „Profil specjalisty user experience w Polsce”, w którym przedstawiamy wyniki i wnioski badania przeprowadzonego w czerwcu 2012 roku. W trakcie spotkania zaprezentujemy podsumowanie tego raportu.

Tomasz Skórski: Od 11 lat uczestniczy w projektach informatycznych w Polsce i za granicą. Od czterech lat pracuje jako specjalista od tworzenia i dostarczania na czas interaktywnych produktów w ramach firmy 4UX.eu. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Założyciel i wiceprezes CHI Polska. W wolnych chwilach tworzy serwis uxlabs.pl.

Joanna Kwiatkowska: Wykładowca Politechniki Częstochowskiej oraz School of Form w Poznaniu. Wykształcenie zdobywała w Politechnice Częstochowskiej, KULeuven w Belgii, PJWSTK, a obecnie w SWPS w Warszawie. Ponadto przygotowuje doktorat na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Bada i projektuje dla Play. Z przyjemnością działa w CHI Polska. Wolne chwile przeznacza na przemierzanie mórz małymi żaglówkami.

Justyna Karamuz & Dominika Zaleska, Agora
Bez sensu to całe projektowanie

Nowy serwis internetowy – użyteczny i nikomu nie potrzebny? Badanie z użytkownikami, z którego nic nie wynikło? Projekt, po którym nie wiesz, czy był sukcesem czy porażką? Opowiemy o projektowaniu zorientowanym na CELE i unikaniu takich scenariuszy. Trochę teorii i przykładów z życia.

Justyna Karamuz
Szefowa dziaÅ‚u UX w Agorze / Gazeta.pl. Robi internety od 9 lat, wiÄ™kszość czasu po UXowej stronie mocy. Na co dzieÅ„ krzewi Å›wiadomość, że „”po drugiej stronie ktoÅ› jest”” i zastanawia nad znaczeniem projektowania dla biznesu i technologii.

Dominika Zaleska
Projektantka UX w Agorze / Gazeta.pl. StudiowaÅ‚a socjologiÄ™ na UJ, potem dizajn na ASP w Krakowie, obecnie UX na SWPS. W Gazeta.pl zaczynaÅ‚a od pracy w redakcji serwisów lifestylowych. DziÄ™ki temu rozumie zarówno perspektywÄ™ projektanta, jak i użytkownika oraz klienta.”

Paweł Haltof, Artegence
Zaprojektuj sobie bank

2013 rok będzie kolejnym krokiem w kierunku rewolucji 3.0 w bankach. Przeniesienie obsługi klienta do świata wirtualnego wiąże się z nowymi wyzwaniami. Aplikacje bankowe są projektowane z uwzględnieniem oczekiwań i preferencji klientów.

Projektant i badacz UX, łączący wiedzę psychologiczną, inżynierską i ekonomiczną, snuje opowieści o zmianach i nowych trendach w projektowaniu wirtualnych oddziałów i serwisów informacyjnych banków.

Paulina Rzymska, K2
Chwała żyrafie, czyli o projektowaniu serwisu bankowości elektronicznej dla dzieci

Proces projektowania pierwszego w Polsce serwisu bankowości elektronicznej dla dzieci, SKO. Studium przypadku.

Projektantka UX, prelegentka i szkoleniowiec w K2. Z wykształcenia socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach zajmuje się szkoleniem swojego psa, Pedro.

Paweł Czerski, Filmaster
Service Design — gdy biznes zderza się z biznesem…

O roli UX w usługach B2B; kilka słów o tym, jak dotychczasowe Out of the Box przestaje być wystarczające i potrzebie jego zastąpienia przez faktyczne Ready to Use.

Paweł projektuje interakcje od 10 lat. Wyznaje zasadę, że użyteczność pełni funkcję nadrzędną, i w świecie wirtualnym, i w rzeczywistym. Aktualnie rewolucjonizuje świat telewizji, kreując produkt Filmaster.TV. Wcześniej w Roche współtworzył zespół front-end i zarządzał nim.
Organizuje międzynarodowe konferencje Front-Trends i Falsy Values.

Przerwa

Wiesław Kotecki UseLab
Korpobankowość, czyli najmniej dbamy o UX najważniejszych klientów

Jeżeli myślałeś że systemy transakcyjne dla klientów indywidualnych to koszmar usability to jeszcze nic nie wiesz. Analiza stanu obecnego, przyczyn oraz trochę nadziei na przyszłość.

Konsultant UX z 8 letnim doświadczeniem, współzałożyciel i Prezes UseLab. Realizował projekty w Polsce oraz dla klientów z USA, UK, Niemiec, Ukrainy, Czech, Węgier, Dani, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Korei. Prelegent licznych konferencji, szkoleniowiec, wykładowca (m.in. SGH, UW, Collegium Civitas, SGGW). Jeden z pomysłodawców i koordynator Polish IA Summit. Członek komitetu wykonawczego EuroIA.

Agata Pasikowska, kalicińscy.com
Dlaczego Windows Phone łaskocze i co z tym zrobić?

Styl projektowania Modern UI znacznie odstaje od typowych rozwiÄ…zaÅ„, do których przyzwyczaiÅ‚y nas nasze iPhone’y czy smartfony z androidem. Opowiem o doÅ›wiadczeniu projektowania aplikacji kulinarnej Przepisy.pl dla Windows Phone w porównaniu z innymi platformami mobilnymi (apple, android, nokia).

Agata Pasikowska – psycholożka/doktorantka SWPS i projektantka interakcji w Kalicinscy.com. TÄ™skni za Nowym Jorkiem, kocha wszystkie psy poza tymi maÅ‚ymi i wrednymi, marzy o podróży do Australii.

Marcin Malicki, Centralny Ośrodek Informatyki
E-PUAPka. E-usługi polskiego sektora publicznego. Problem projektowania usług i użyteczności

Studium przypadków. Serwisy zbiorów archiwalnych, e-puap, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, PL.ID.
Kultoroznawca, polonista, kiedyś redaktor książek dla dzieci, który zbłądził do IT. Co gorsza, zbłądził do sektora publicznego. Jego opowieść będzie zapisem szoku, którego doznał :)

Tomasz Jakubowski, Vertigro
Klucz francuski w trybach taśmy produkcyjnej

Dlaczego konsultanci UX są w grupie ryzyka zagrożenia alkoholizmem? Skąd się biorą piekielni klienci? Dlaczego UX korporacyjnych projektantów na ogół wypada kiepsko? Logika taśmy produkcyjnej, a proces tworzenia user experience w perspektywie socjologicznej + całkiem użyteczny bonus Design Studio Method.

Sprzedawca loremów i ipsów, prywatnie zawodowy pogromca smoków. Twierdzi że jest socjologiem, ale to stwierdzenie na wyrost. Po prostu robi dużo hałasu, a potem znika.

Event jest całkowicie darmowy, tym roku nie prowadzimy też żadnej rejestracji. Prosimy tylko, żebyście potwierdzili obecność na Facebooku https://www.facebook.com/events/485646164808374/

Dzięki uprzejmości firmy Uselab możecie liczyć na darmowe drinki na after party w Pasta Nova. Dodatkowo wszyscy uczestnicy WUD otrzymają od Usability Tools 5 kredytów (o wartości ok 25$), które można użyć do zakupu narzędzi do prowadzenia zdalnych testów użyteczności.  Wrocławskie studio UX & usability Witflow zaprasza na konkurs, którego zwycięzca otrzyma plakat z infografiką o apetycznym interfejsie. Z tej okazji zapewni wszystkim uczestnikom dostawę ciasteczek UX fortune cookie. Szczegóły w czwartek na WUD na Pradze.

No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS