Skip to content

Polska edycja UX Storytellers

2013 2 kwietnia
by Tomasz Skórski

Wiele osób poszukuje pomysłów i inspiracji, jak zostać projektantem czy badaczem. Kilka lat temu Jan Jursa w swojej książce UX Storytellers, przeprowadził kilkanaście wywiadów ze znanymi postaciami ze świata HCI, AI i UX.

Jako CHI Polska już od jakiegoś czasu nosiliśmy się z pomysłem przygotowania polskiej edycji UX Storytellers. Chcielibyśmy w niej umieścić 12 -15 historii osób, które w jakiś sposób wpłynęły lub wpływają na kształtowanie dziedziny projektowania UX w Polsce.

Lista została skonstruowana na bazie dyskusji z różnymi osobami z naszej społeczności. Wiemy, że powinno się na niej znaleźć dużo więcej nazwisk, ale nie chcieliśmy jej przeładować. Tak, że z góry gorąco przepraszamy osoby, których nie ma, zachęcamy do sugerowania nam kolejnych nazwisk i obiecujemy, że będziemy robić wszystko, aby młodzi badacze i projektanci mogli poznać „ścieżki” starszych kolegów.

Nasza propozycja znajduje się w anonimowej ankiecie w Google Docs. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii!

Aga Szóstek i Tomek Skórski

3 komentarze leave one →
 1. Emilia permalink
  14 kwietnia, 2014

  Witam,

  Można przesłać linka do strony z polskimi UX storytellers – na UX Poland mówiliście, że powstała strona, ale jakoś póki co ciężko znależć

  Pozdr, EG

Trackbacks and Pingbacks

 1. Po UX Poland 2013 – świetna impreza! - user experience design: projektowanie interakcji i użyteczność
 2. UX Storytellers | user experience design

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS