Skip to content

CHI Poznań – 8 sierpnia 2013, godzina 18:00

2013 7 sierpnia
by Bartosz Mozyrko

Zapraszamy na kolejne spotkanie Poznańskiego oddziału CHI Polska :) Swoim doświadczeniem podzieli się z nami tym razem aż trójka projektantów!

Termin: 8 sierpnia (czwartek), godzina 18:00.
Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 (Google Street View –http://goo.gl/maps/aqBjd).

Swoje wystąpienia poprowadzą:

1. Dominik Oślizło – UX Designer & Project Manager w Interactive Solutions. Pracował nad projektami webowymi różnej skali i typu – microstite’y, serwisy korporacyjne, e-commerce, gry online, portale. Aktywny członek UX.SE.

Tytuł wystąpienia – Make your design sell

Opis: Konstruowanie interfejsów tak, aby sprzedawały bywa nie lada wyzwaniem. W swojej prezentacji opowiem o kilku naprawdę prostych zasadach, dzięki którym konwersja serwisu www może znacznie wzrosnąć.

2. Krystian Mrozek – Specjalista UX w Grupie Allegro od 2012 r. Wcześniej przez 3 lata pracował w dziale badań użyteczności w firmie Symetria. Absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Marketingu Internetowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tytuł: UXLX – relacja z konferencji #1

Opis: Świat pędzi do przodu i dlatego warto co jakiś czas podglądać kolegów z zagranicy, aby zobaczyć co „piszczy” w ich UX-owej trawie. Dobrym miejscem do wymiany wiedzy i spostrzeżeń była konferencja UXLx w Lizbonie. Swoją prezentacją chciałbym przybliżyć tematy przedstawiane podczas konferencji przez prelegentów: Dan Saffer – „Microinteractions: Design with Details” i Giles Colborne „Designing for Delight: How to create products people love” oraz „Advanced Simplicity”. Wszystkie tematy komponują się w bardzo ciekawą całość, która, jak sądzę zainteresuje nie tylko projektantów UX.

3. Barbara Kowalczyk – od niedawna Specjalista UX w grupie Allegro. Swoje doświadczenie zdobywała pracując między innymi nad Usability Tools. Z wykształcenia kognitywistka.

Tytuł: UXLX – relacja z konferencji #2

Uxlx to 3-dniowa konferencja poświęcona tematyce User Experience, w której miałam przyjemność uczestniczyć. Przez te kilka dni mogłam posłuchać takich gwiazd ze świata Ux jak: Bill Buxton, Peter Morville, Jesse James Garrett, Jeff Gothelf, czy też Luke Wroblewski. Podczas kolejnego spotkania CHI Poznań chciałabym przybliżyć wam prezentacje Claire Rowland „Siri, did I leave the oven”, w której opowiem o zasadach projektowania usług na przykładzie projektu „inteligentnego domu”. Postaram się również streścić warsztaty Jeff’a Gothelf „Lean Ux”.

Spotkanie potrwa około 2,5 h. Wstęp na spotkanie jest darmowy.

Zapraszamy!

No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS